O společnosti Avon

Začátky Avonu
Historie firmy Avon připomíná pohádkový příběh. Ke konci 19.století začal obchodní cestující s knihami David McConnell ke knihám přidávat malý voňavý dárek. Zanedlouho se jeho vůně stávaly žádanější více než samotná literatura, a proto v roce 1886 založil svou vlastní kosmeticku společnost "California Parfume Company."
McConnell správně předpokládal, že pro přímý prodej je nejdůležitější osobní kontakt - žena nabízející zboží ženě. Prvním distributorem jeho společnosti byla paní P.F.E.Albee, která se tak stala první Avon Lady. Poprvé v historii získaly ženy příležitost nabýt finanční nezávislosti - 34 let před tím, než získaly hlasovací právo. V roce 1929 se na trhu objevila řada výrobků pojmenovaná podle rodiště jednoho z nejoblíbenějších autorů D. McConnella, Williama Shakespeara, Stradford upon Avon. Název se stal tak populární, že se firma roku 1939 oficiálně přejmenovala na Avon Product Inc.

Avon v České republice
Společnost Avon začala působit v České republice v únoru 1991. Společnost se postupně rozrůstá, v současné době se přímému prodeji výrobků Avon věnuje přes 90 tisíc nezávislých Avon Ladies a Avon Gentlemanů, kteří obslouží přes 4,5 milionu zákazníků ročně.
Avon Cosmetics je členem Asociace osobního prodeje.
V roce 1989 ukončil Avon jako první kosmetická společnost na světě testování produktů na zvířatech.

Tvářemi Avonu se staly:
Salma Hayek, Ashley Greene, Patrick Dempsey, Mahulena Bočanová, Dara Rolins, Milena Steinmasslová, Jitka Čvančarová a Monika Absolonová jako patronka Avon pochodu proti rakovině prsu. Celosvětovou velvyslankyní Avonu je známá hollywoodská herečka Reese Witherspoon, která je zároveň tváří rtěnky Pro–To-Go. Avon je společnost, která rozumí potřebám žen a chce je uspokojit nejen svými produkty, ale i službami. Zároveň nabízí ženám na celém světě seberealizaci.

Avon proti rakovině prsu
Tento projekt odstartoval v roce 1992. Jeho cílem je péče o zdraví žen a povědomí o nemocech postihujících ženy. V ČR se do celosvětového projektu Avon proti rakovině prsu firma zapojila v roce 1998 prodejem růžových symbolů. Výtěžky z tohoto prodeje věnuje na projekty spojené s prevencí a bojem proti rakovině prsu. Od roku 1997 na boj proti rakovině prsu předal Avon více jak 31 miliónů Kč. Mezi nejznámější aktivity v České republice patří například Avon pochod (patronkou je Monika Absolonová), projekt Ženy ženám (sponzoring mamografických a sonografických vyšetření), bezplatná poradenská Avon linka proti rakovině prsu a dlouhodobá spolupráce s organizacemi v této oblasti. Více se dozvíte na www.zdravaprsa.cz
V roce 2008 se společnost Avon rozhodla rozšířit své charitativní aktivity ve střední a východní Evropě. Otevírá společensky citlivé a mimořádně závažné téma domácího násilí páchaného na ženách. Pod heslem „Mluvme spolu o domácím násilí“ byla spuštěna kampaň, která poukazovala na nutnost hovořit nahlas o věcech, které nás trápí, a najít pro ně vhodná řešení. Patronkou v ČR je Daniela Peštová. Více informací najdete na stránkách www.avonprotidomacimunasili.cz